12Nov
2018

16. november – dan slovenske hrane

V naši deželi otroke, mladino in širšo javnost želimo seznanjati o:

  • pomenu zajtrka,
  • pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil,
  • pomenu kmetijstva in čebelarstva ter njunem vplivu na okolje,
  • pravilnem ravnanju z odpadki.

Pomembno nam je tudi ozaveščanje o pomenu zdravega načina življenja, vključno z gibanjem in športnimi aktivnostmi.

V ta namen na pobudo Čebelarske zveze Slovenije vsako leto tretji petek v mesecu novembru poteka dan slovenske hrane. Ta dan so vsi slovenski osnovnošolci deležni tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki ga sestavljajo živila lokalnih kmetov in dobaviteljev. V naši šoli nam v šolski kuhinji pripravljajo med, maslo, mleko, črni kruh in jabolko.

Tudi ponudba ostalih obrokov bo v tem tednu slovensko in lokalno obarvana. Naj jedilniku so jedi tradicionalne slovenske kuhinje: prosena kaša, domača župa, tenstan krompir, ričet, prata, matevž, štruklji, štrudl,..

Dan slovenske hrane obeležujemo tudi s številnimi spremljevalnimi aktivnostmi, ki potekajo ta in naslednji teden. Pogovarjamo se o prehrani, družimo se s čebelarji, kmeti. Na to temo ustvarjamo in kuhamo. V petek bomo ob 10. uri skupaj zapeli pesem Lojzeta Slaka Čebelar. V zvezi s problematiko odpadkov si bomo ogledali film Ne mečmo hrane stran.

Vsi skupaj si želimo, da bi dan slovenske hrane postal vsak dan.

16. november – dan slovenske hrane