23Apr
2015
Državno prvenstvo v krosu

Državno prvenstvo v krosu

DSC_0417

V četrtek, 23. aprila, je bilo v Mariboru, v športnem parku Tabor, državno tekmovanje v krosu za srednje in osnovne šole. Organizator  je bila OŠ borcev za severno mejo. Tekmovanja se je udeležilo 1389 otrok iz 83 osnovnih šol.  Naši tekači so dosegli odlične rezultate. V vsaki kategoriji so v ekipno razvrstitev šteli štirje najboljši rezultati šole (prva dva fanta in prvi dve dekleti).

Naši učenci in učenke so dosegli naslednje ekipne uvrstitve:

1. mesto v letniku 2004

2. mesto v letniku 2003 in 2000

3. mesto v letniku 2001

 

Med posamezniki je najboljši rezultat dosegel Gal Mohorič, ki je osvojil 2. mesto.

 

V vsekipno točkovanje šteje osem najboljših rezultatov šole. V tem točkovanju je OŠ AT Linharta iz Radovljice osvojila 3. mesto.

 

Vsem udeležencem tekmovanja čestitamo.

 

Boris Mohorič