17Apr
2019

Na pobrateni šoli v Zagrebu

V torek, 9. aprila, so učenci 1. a in 2. a obiskali pobrateno šolo OŠ Ivana Gundulića v Zagrebu. S hrvaškimi vrstniki so si najprej ogledali lutkovno predstavo o Muci Copatarici, po hrvaško Maci Papučarici, potem pa so ustvarjali na likovnih delavnicah. Izdelali so krasne lutke iz papirja, ki si jih lahko ogledate v galeriji. Po dogodivščinah v gledališču smo se sprehodili do šole. Učenci so občudovali velike parke in ogromne stavbe ter se čudili prometu in tramvajem. Tudi šola se jim je zdela drugačna, ko so si ogledovali hodnike in učilnice. Družili so se z vrstniki, jim podarili risbice, po kosilu pa so se otroci obeh šol pomerili v različnih športnih igrah. Pozno popoldne smo se po zasluženem sladoledu odpeljali nazaj proti Radovljici. Vsi s(m)o v en glas zatrdili, da bi tako ekskurzijo ponovili.

Poglejte si nekaj utrinkov v galeriji:

Na pobrateni šoli v Zagrebu