»Odgovornost, spoštovanje do sočloveka in znanje
so ključ do odgovornih, spoštljivih in uspešnih posameznikov.«

vizija OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica

Turizmu pomaga lastna glava
15. 03. 2024

Turizmu pomaga lastna glava

Tudi letos sodelujemo pri projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga razpisujeta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z regijskimi turističnimi zvezami in pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo. Letošnja tema je OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom.

Prvenstvo Gorenjske v košarki
15. 03. 2024

Prvenstvo Gorenjske v košarki

Ekipa mlajših dečkov je na področnem prvenstvu osvojila drugo mesto in si priborila nastop v četrtfinalu državnega prvenstva. Čestitamo!

Mednarodni dan matematike
14. 03. 2024

Mednarodni dan matematike

V četrtek, 14. 3. 2024, smo na šoli drugič izvedli tekmovanje o recitiranju decimalnih mest števila pi. Zmagovalka recitiranja decimalk števila pi je postala Mija Kunčič, ki je pravilno naštela 135 decimalk števila pi. Drugo mesto je s 115 decimalkami dosegla Neža Resman, na tretjem mestu je bila s 65 decimalkami Sonja Potočnik in na četrtem mestu Leja Šušteršič s 57 decimalkami.

Vpis v srednjo šolo: izpolnjevanje prijavnic
12. 03. 2024

Vpis v srednjo šolo: izpolnjevanje prijavnic

Prijavnice za vpis v srednjo šolo bomo izpolnjevali po naslednjem razporedu: 9. e v torek, 19. 3. 2024, 9. c v torek, 19. 3., 9. a v torek, 19. 3., 9. d v ponedeljek, 25. 3. in 9. b v ponedeljek, 25. 3. Več si preberite v nadaljevanju.

Gostili smo regijski otroški parlament
12. 03. 2024

Gostili smo regijski otroški parlament

Naša šola je v četrtek, 29. 2. 2024, gostila regijski otroški parlament v veliki dvorani radovljiške občine. Na regijskem sklicu so sodelovale vse osnovne šole občine Radovljica, tako da smo na koncu imeli kar občinski sklic. Učenci so drugo leto obravnavali aktualno temo, s katero se spopadajo v času svojega odraščanja: duševno zdravje otrok in mladih.

Kulturni dan za 8. razrede – obisk Narodne galerije v Ljubljani
02. 03. 2024

Kulturni dan za 8. razrede – obisk Narodne galerije v Ljubljani

Kulturni dan bo potekal v torek, 5. 3., za 8. B in E in v sredo, 6. 3., za 8. A, C in D. Učenci pridejo v šolo ob 8.20, kjer bodo imeli po učilnicah 1. šolsko uro pripravo na kulturni dan. Nato bo sledil ogled Narodne galerije v Ljubljani.

Zimski športni dan za 9. razred
28. 02. 2024

Zimski športni dan za 9. razred

V petek, 1. 3. 2024 bomo izvedli drugi zimski športni dan za učence devetih razredov: športne igre v telovadnici in pohod v okolici Radovljice ter drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah.

26. 02. 2024

Zimski športni dan za 7. razred

V sredo, 28. 2. 2024, bomo izvedli zimski športni dan za učence sedmih razredov: športne igre v telovadnici in pohod v okolici Radovljice ter drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah.

26. 02. 2024

Zimski športni dan za 8. razred

V torek, 27. 2. 2024 bomo izvedli drugi zimski športni dan za učence osmih razredov: športne igre v telovadnici in pohod v okolici Radovljice ter drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah.

Informativni dan
14. 02. 2024

Informativni dan

Informativni dnevi bodo letos v petek, 16. februarja 2024, ob 9. in 15. uri, ter soboto, 17. februarja 2024, ob 9. uri. Nekatere srednje šole imajo nekoliko drugačne ure informativnih dni, zato prej preverite informacije za želene srednje šole.

13. 02. 2024

Zimski športni dan za 7. razred

V petek, 16. februarja 2024, bomo izvedli zimski športni dan za učence sedmih razredov: pohod v okolici Radovljice ali drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah. Zbor učencev je ob 8.20 pred šolo.

Kulturni dan za 2. razred: Orkester izvirnih instrumentov
13. 02. 2024

Kulturni dan za 2. razred: Orkester izvirnih instrumentov

V sredo, 14. 2., bomo imeli kulturni dan. Glasbenik Peter Kus bo s svojim sodelavcem učencem predstavil, kako lahko iz običajnih, zavrženih predmetov, ki ležijo okoli nas, izvabimo zvoke in z njimi ustvarjamo glasbo. Po koncertu bo sledila delavnica, ki bo namenjena spoznavanju in izdelovanju izvirnega instrumenta (žabice) ter ustvarjanju z njim.

Zimski športni dan za 8. razred: SMUČANJE ODPOVEDANO
11. 02. 2024

Zimski športni dan za 8. razred: SMUČANJE ODPOVEDANO

Zaradi slabih vremenskih razmer smo morali smučarski del športnega dneva odpovedati. Pohod in drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah bosta potekala normalno. Starši učencev, ki so bili prijavljeni na smučanje, ste bili o odpovedi že obveščeni preko SMS sporočil. Prosimo vas, da se odločite, katerega dela športnega dneva se bo vaš otrok jutri udeležil in to sporočite učiteljici Darji Pagon na telefonsko številko, ki je bila napisana v SMS sporočilu.

Prireditev ob kulturnem prazniku
07. 02. 2024

Prireditev ob kulturnem prazniku

Na današnji prireditvi ob kulturnem prazniku smo se z recitacijami, pesmijo in ob zaigranih prizorih naših gledališčnikov spomnili Borisa A. Novaka, Kajetana Koviča, Ivana Minattija in drugih. Učencem in njihovim mentoricam čestitamo, vas pa vabimo, da pokukate v galerijo in tudi sami doživite delček prireditve.

07. 02. 2024

Zimski športni dan za 8. razred

V ponedeljek, 12. februarja 2024, bomo izvedli zimski športni dan za učence osmih razredov: smučanje, pohod v okolici Radovljice ali drsanje s športnimi delavnicami v dvorani na Jesenicah.

Publikacija 2023/24
24. 08. 2023 | Obvestila, informacije

Publikacija 2023/24

Na podstrani Obrazci in pomembni dokumenti je objavljena publikacija za šolsko leto 2023/24.