23Maj
2016

Regijsko tekmovanje za Zlato kuhalnico

V četrtek, 12. maja 2016 je v Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici potekalo regijsko tekmovanje za Zlato kuhalnico. Sodelovalo je 11 ekip osnovnih šol iz gorenjske regije. Sodelovali so tudi naši učenci 8. razredov. Pripravljali so dve tradicionalni prekmurski jedi: oženjeno kašo in ajdov krapec. Sestavine za oženjeno kašo smo porabili tudi iz šolskega vrta.

Med lonci je bilo zelo vroče, naši učenci so pokazali odlično kuharsko znanje in veščine ter dosegli srebrno priznanje. Za dosežen uspeh jim iskreno čestitamo. Z obema jedema se bodo naši učenci Nina Bertoncelj, Teja Lana Rupel, Nik Potokar in Jurij Čop v soboto, 4. junija 2016 od 10 do 12 ure predstavili na Podvinski tržnici.

Lepo povabljeni na kulinarično doživetje v Mošnje.

Lidija Intihar

 

Image8 Image3 Image2