16Sep
2019

Evropski teden mobilnosti 2019

Vodilo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti je »GREMO PEŠ«, zato se bomo v tem tednu in v nadaljevanju šolskega leta tudi na naši šoli potrudili, da bomo v šolo prihajali aktivno in na načine, s katerimi bomo pripomogli k zmanjševanju motoriziranega prometa in okoljskih obremenitev, ki jih prinaša promet, hkrati pa bomo izboljšali tudi zdravje, varnost in dobro počutje naših otrok.

Akciji se pridružujemo tudi učitelji. Da bodo prvi samostojni koraki v šolo bolj varni, bomo v tem tednu, od torka, 17. 9. 2019, do petka, 20. 9. 2019, učitelji-ce počakali otroke na določeni lokaciji ter jih pospremili v šolo.

Učitelji bomo otroke, ki bodo v šolo šli peš, čakali ob:

 • 7.30 v Vrbnjah (pri oglasni deski pred mostičkom, ki vodi proti športnemu parku)
 • 7.50 pri AP Volčev hrib (obe postaji)
 • 7.50 v Gradnikovi ulici (na pešpoti, ki je speljana za bloki)
 • 7.55 v Žagarjevi ulici (pred trgovino Mercator)
 • 7.50 v Cankarjevi ulici (pri Domači trgovini)
 • 7.50 v Prešernovi ulici (pred Pekarno Magušar)
 • 7.50 na Gorenjski cesti (pred nekdanjo knjižnico)
 • 7.50 na Linhartovem trgu (pri spomeniku Josipine Hočevar)
 • 7.50 na Jalnovi ulici (pred trgovino Sportina – nekdanjo Almiro)
 • 7.50 na Ljubljanski ulici (pred trgovino Mercator)
 • 7.50 v Langusovi ulici (pred penzionom Kovač)

Vozači iz oddaljenejših krajev se v šolo pripeljejo z avtobusom.

Želimo si, da naše akcije ne bi ovirala niti starost in niti vreme,  zato k sodelovanju vabimo vse naše otroke. Kot spremljevalec se nam mogoče pridruži tudi kdo od staršev. Vabljeni! Do šole bomo zmogli priti peš tudi, če bo deževalo.

Več o Evropskem tednu mobilnosti si preberite v pripetem dokumentu.

Datoteke za prenos: