12Jun
2019

Tek podnebne solidarnosti

V mesecu juniju smo v okviru OPB, pri urah športa v 4. razredih ter nekaterimi učenci iz predmetne stopnje izvedli »Tek  podnebne solidarnosti«, v okviru katerega so učenci tekli v solidarnosti do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. S pretečenimi kilometri učencev smo letos sodelovali že pri devetem krogu okoli planeta Zemlje. Projekt poteka v okviru Slovenske Karitas, ki je pripravila tematsko publikacijo, DVD ter foto-govorico »Živi preprosto in solidarno – v smeri podnebne pravičnosti, katere vsebine smo učitelji predhodno, pred tekom, predstavili učencem v okviru delavnic in s tem osveščali otroke o vplivu in odnosu ljudi na okolje. Delavnice smo izvedli 5. junija, ko je tudi Svetovni dan okolja z medpredmetnim sodelovanjem. Skupaj smo pretekli 381 km in tako prispevali delček k skupnemu cilju 360 675 km.

Nekaj utrinkov si oglejte v galeriji:

Tek podnebne solidarnosti