04Apr

Mednarodni dan knjig za otroke

April je prav poseben mesec za vse tiste, ki so kakorkoli povezani s knjigo. To so bralci, učenci, učitelji, knjižničarji in še kdo. Drugi april je MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE. Na ta dan po vsem svetu prirejajo branja, podeljujejo nagrade, odpirajo razstave in razmišljajo, kako obdržati bralno kulturo med mladimi.

Tudi mi smo letos na naši podružnici obeležili praznovanje z različnimi dejavnostmi. V ponedeljek, 1. aprila, smo si vzeli »ČETRT URE LITERATURE« ter prebirali knjige, na mednarodni dan knjig za otroke pa so starejši učenci povabili mlajše v knjižnico ter jim brali zgodbe. Z namenom, da bi otroci bolje spoznali življenje in dela enega največjih pravljičarjev sveta, Hansa Christiana Andersena, pa je bila oblikovana razstava Andersenovih pravljic.

Nekaj utrinkov si oglejte v galeriji:

Mednarodni dan knjig za otroke

Anita Erman