Naša mala knjižnica

V letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Naša mala knjižnica.

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji branja ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so uveljavljeni v domovini, ne pa nujno v drugih evropskih državah. Organizator projekta je KUD Sodobnost International, ki sodeluje z estonsko založbo Päike ja Pilv in hrvaško Ibis grafika. Vsaka od treh založb vsako leto prispeva nekaj izmed svojih najboljših del za otroke, tako da bo v projekt vključenih dvanajst avtorjev in ilustratorjev. Knjige so prevedene v dva tuja jezika in vključene v Ustvarjalnik, ki ga natisnejo v vseh treh jezikih. Ustvarjalniki imajo glavno vlogo pri motiviranju šolarjev za branje zelo kakovostnih knjig ter izboljševanje njihovega poznavanja Slovenije, Estonije in Hrvaške.

V okviru projekta beremo pravljice, rešujemo zabavne naloge v Ustvarjalnikih, izdelujemo likovne izdelke in spoznavamo pravljični svet na čisto nov in drugačen način. Sestavljamo bralni vlakec, v razredu pripravimo svoj bralni kotiček, sodelujemo na likovno literarnem natečaju, si izmenjujemo knjižne junake in se z učenci iz drugih osnovnih šol Slovenije pomerimo v nagradnem kvizu.

Najbolj všeč nam je …

• … ker lahko sestavljamo vlak,
  • … ker mi starši vsak večer berejo zanimivo knjigo,
  • …  ker spoznavam nove pravljice, ki jih še ne poznam,
  • …  reševanje nalog v zabavniku,
  • … nagradne naloge, ker so vedno zanimive,
  • …  da smo zbrali že zelo veliko vagonov in mislim, da bomo zmagali.