Turizmu pomaga lastna glava

Projekt Turizmu pomaga lastna glava je celovit sistem organiziranega delovanja osnovnošolske mladine v turizmu. Vsebina projekta je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanju možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki bo vzpodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti ter tudi ostale ponudbe v vseh možnih oblikah.

Šolsko leto 2023/24

Naslovnica projektne naloge Darovi Radolce

Tudi letos sodelujemo pri projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga razpisujeta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z regijskimi turističnimi zvezami in pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.

Letošnja tema je OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom.

Učenci 9. b razreda (Teja Dolar, Črt Gale Suhadolčan, Lana Rebolj Zvonar, Hana Tia Srna, Tyra Štrakl) smo izdelali projektno nalogo in promocijski videospot z naslovom DAROVI RADOVLJICE.

Državno tekmovanje Turizmu pomaga lastna glava

V četrtek, 25. aprila 2024, se bomo udeležili državnega tekmovanja v Domžalah, kjer bomo na stojnici predstavili našo nalogo, ki si jo lahko preberete na spodnji povezavi. Prav tako si lahko ogledate naš predstavitveni videospot.

Video:

Promocijski videospot Darovi Radolce (klikni na povezavo)

Darovi Radolce, Velikost: 2.60 MB

Šolsko leto 2022/23

Naslovnica projektne naloge Radolško kopališče mladih stičišče

Tudi letos smo sodelovali pri projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga razpisujeta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z regijskimi turističnimi zvezami in pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.

Letošnja tema je bila ŠPORTNA DOŽIVETJA BOGATIJO MLADINSKI TURIZEM.

Učenci 8. b razreda so pod mentorstvom učiteljic Alje Štendler, Tjaše Jazbec in Irena Filipič izdelali projektno nalogo z naslovom RADOLŠKO KOPALIŠČE MLADIH STIČIŠČE.

V četrtek, 13. aprila 2023, smo se udeležili državnega tekmovanja v Domžalah, kjer smo na stojnici predstavili našo nalogo, ki je objavljena na šolski spletni strani.

Naši učenci, Teja Dolar, Črt Gale Suhadolčan, Lana Rebolj Zvonar, Hana Tia Srna in Tyra Štrakl, so se odlično odrezali in so za nalogo ter predstavitev na turistični tržnici prejeli srebrno priznanje.

Radolško kopališče mladih stičišče, Velikost: 1.57 MB

Šolsko leto 2021/22

Logotip Voda in zdravilni turizem

Letošnja tema je VODA IN ZDRAVILNI TURIZEM.

Naša  naloga se je osredotočiti na aktivnosti, ki krepijo naše energetsko telo in nam omogočajo stik s seboj.

Učenci 7. b razreda smo pod mentorstvom učiteljic Alje Štendler in Irena Filipič izdelali projektno nalogo z naslovom SPROSTI, PRISLUHNI, OBČUDUJ – MOČ VODE

V torek, 29. 3. 2022, se bomo udeležili državnega tekmovanja v Domžalah, kjer bomo na stojnici predstavili našo nalogo, ki si jo lahko preberete na spodnji povezavi.

Mentorici

Vabljeni k ogledu filmov, ki so nastali v okviru projekta:

Moč vode:

Vode:

Vabilo na turistično tržnico v Domžale, Velikost: 2.36 MB

Sprosti, prisluhni, občuduj – moč vode, Velikost: 3.94 MB

Šolsko leto 2020/21

Logotip Festival naj bo

Učenke naše šole tudi letos sodelujejo pri projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga razpisujeta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z regijskimi turističnimi zvezami in pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, katerega cilji so razvijati ustvarjalnost in podjetnost učencev na področju turizma, skrb za ohranjanje naravne ter kulturne dediščine, spodbujanje mladih za turistične poklice in povezovanje ter sodelovanje učencev, mentorjev, staršev, turističnih društev in zvez s turističnim gospodarstvom.

Letošnja tema je:  Festival naj bo. Cilj letošnje teme je za domači kraj pripraviti (organizirati) enodnevni ali večdnevni dogodek.

Učenke 8. razreda pod mentorstvom učiteljic Alje Štendler in Tjaše Jazbec in v sodelovanju z učiteljico Uršulo Kavar smo izdelale projektno nalogo z naslovom V soboto bo v Radolci smenj – festival folklore in obrti.

V torek, 10. 3. 2020, se bomo udeležile državnega tekmovanja v Domžalah, kjer bomo na stojnici predstavile našo nalogo, ki si jo lahko preberete na spodnji povezavi.

Mentorici

V soboto bo v Radol'ci smenj, Velikost: 2.08 MB