Šolska shema sadja, zelenjave in mleka

Ker se na šoli zavedamo pomembnosti uživanja sadja in zelenjave, smo že nekaj let vključeni v projekt Evropske unije Šolska shema sadja, zelenjave in mleka.

Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave oz. mleka in mlečnih izdelkov. Vključuje različne izobraževalne dejavnosti in dejavnosti za spodbujanje zdravih prehranskih navad pri otrocih in mladih.

Prehranske navade se oblikujejo v otroštvu, vzgojno-izobraževalne ustanove, kjer se izvaja ta shema, pa imajo pri tem velik pomen. Šolska shema naj bi pripomogla k ustavitvi naraščanja pojava prekomerne teže in debelosti pri otrocih, ki sta eden od večjih dejavnikov tveganja za bolezni sodobnega časa.

Več o projektu si lahko preberete na uradni spletni strani projekta.

Šolska shema v letošnjem letu

Šolsko shemo sadja, zelenjave in mleka izvajamo od septembra do maja in sicer vsako sredo. Sadni, zelenjavni ali mlečni obrok dobijo vsi učenci poleg redne šolske malice brezplačno.

Šolska shema sadja zelenjave in mleka - načrt dela, Velikost: 95.18 kB

SLIVE