Natečaj: Matematika za boljši svet

19. 02. 2021

Natečaj: Matematika za boljši svet

Vabljeni k sodelovanju na natečaju MATEMATIKA ZA BOLJŠI SVET. Mednarodni dan matematike (14. 3. 2021) Mednarodna matematična unija (IMU) organizira pod geslom »Matematika za boljši svet«

Njene aktivnosti si lahko ogledaš na spletni strani.

Ustvari plakat, pesem, videoposnetek, strip, … Izdelek naj na izviren način prikazuje, kako matematika izboljšuje svet.

Izdelek oddaj svoji učiteljici najkasneje do 5. marca 2021. Vsi izdelki bodo objavljeni na spletni strani šole in razstavljeni v avli šole.

Med oddanimi izdelki bomo izbrali nekaj najboljših in jih do 2. aprila 2021 prijavili na krovni natečaj DMFA Slovenije.

Najzanimivejše izdelke bo komisija DMFA Slovenije nagradila s simboličnimi nagradami in njihove avtorje in mentorje povabila na prireditev Bistroumi 2021 (upamo, da v živo). Komisija bo pri ocenjevanju upoštevala starost udeležencev, izvirnost in matematični navdih izdelkov.

Natečaj: Matematika za boljši svet slika 1