Od četrtka pouk na daljavo

30. 03. 2021

Od četrtka pouk na daljavo

Spoštovani starši!

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek,  1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v osnovnih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo.

Osnovna šola organizira nujno varstvo za učence od 1. do 3. razreda.

Nujno varstvo se organizira za učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (uradni list RS št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in poklicnih gasilskih enotah.

Skupine za izvedbo nujnega varstva učencev od 1. do 3. razreda se oblikujejo iz otrok istega razreda (od 8 do 10 učencev oziroma največ do 15 učencev). Učitelji, ki izvajajo pouk na daljavo, delajo od doma.

Pri organiziranju skupin otrok, ki bodo koristili nujno varstvo, se uporabljajo Higienska priporočila za preprečevanje širjenja okužbe.

Razredničarki do jutri, 31. 3. 2021 do 10. ure, nujno sporočite v kolikor potrebujete varstvo za vašega otroka.

V prilogi je tudi potrdilo za vašega delodajalca.

Šola za učence/učenke od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v nujno varstvo zagotovi šolsko prehrano.

Šola omogoča topli obrok za učence enako kot je bilo v prejšnjem obdobju. Starši ste bili o tem obveščeni z dopisom 5. 11. 2020.

Prijavo pošljite na e-naslov: projekt6s.oskratl@guest.arnes.si ali Tanji Resnik po e-asistentu najkasneje do jutri, 31. 3. 2021, do 14. ure.

Starši, prosim sporočite razredniku/razredničarki v kolikor potrebujete računalniško opremo za izvajanje pouka na daljavo. V kolikor potrebujete še dodatne informacije, se obrnite na računalničarja Aleša Bizjaka: ales.bizjak3@guest.arnes.si.

V upanju, da se z učenci čimprej spet vidimo v živo, vas pozdravljam.

Zlata Rejc, ravnateljica

Datoteka za prenos:

Potrdilo delodajalca za potrebe dokazovanja nujnega varstva

Od četrtka pouk na daljavo slika 1