Obisk Čebelarskega muzeja

17. 06. 2021

Obisk Čebelarskega muzeja

Učenci turističnega krožka z mentoricami smo obiskali Čebelarski muzej v Radovljici. Muzej je po 20 letih doživel prenovo prostorov. Ogledali smo si novo stalno razstavo z naslovom Živeti skupaj. O čebeli in človeku.

Kustosinja nas je po prostorih vodila skozi različne zbirke v muzeju. Ogledali smo si poslikane panjske končnice, ki so značilne samo za Slovenijo in so resnična posebnost slovenske ljudske kulture. Razstava prikazuje tudi panje in panjsko opremo, čebelarsko orodje, različne medene izdelke ter obrti, ki so se razvile ob čebelarstvu, na primer svečarstvo in lectarstvo.

Del stalne razstave je posvečen življenju kranjske čebele ali kranjske sivke slovenske avtohtone vrste čebel, ki je del slovenske naravne dediščine.

Člani krožka:

  • Julija Gruden
  • Nina Ješe Krajnc
  • Tevž Lasnik
  • Hana Tia Srna
  • Ana Grimani
  • Mojca Kokalj
  • Lucija Grimani
  • Klara Velepec
  • Lara Lukan

Galerija slik