Aktivno v šolo 2021

13. 09. 2021

Aktivno v šolo 2021

V OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica migamo vse leto. Najbolj glasni pa smo med 16. in 22. septembrom, to je v Evropskem tednu mobilnosti. Takrat združimo moči in na glas pozovemo k spremembi potovalnih navad. V letošnjem letu pod sloganom: Živi zdravo. Potuj trajnostno.

V skladu s sloganom bomo tudi letos nadaljevali z že kar tradicionalno akcijo

"Aktivno v šolo",

s katero želimo otroke in starše spodbuditi k izbiri gibalno aktivnih in okolju prijaznih trajnostnih načinov mobilnosti (hoji, kolesarjenju, uporabi javnega prevoza).

Veseli nas, da si naši učenci in starši prizadevate k spremembi potovalnih navad, kar vpliva tudi na bolje počutje in večjo varnost otrok na šolskih poteh, prispeva pa tudi k zmanjšanju prometa, onesnaženja in hrupa v okolici šole.

Da bo pot v šolo še bolj varna, bomo

v Evropskem tednu mobilnosti, od 16. – 22. septembra 2021,

učitelji in učiteljice čakali otroke na dogovorjenih lokacijah ter jih pospremili v šolo. Upamo, da se bodo naši akciji v čim večjem številu pridružili tudi starejši učenke in učenci ter mlajšim z zgledom in nasveti pomagali k varnejšemu ravnanju v prometu. S spodbujanjem in beleženjem aktivnega ter zdravju in okolju prijaznejšega prihajanja v šolo bomo nadaljevali vse leto, posebno pozornost pa bomo namenili tudi spreminjanju potovalnih navad in spodbujanju kolesarjenja, zato bomo od oktobra do aprila v sklopu Razpisa "Varno na kolesu" nabirali tudi kolesarske kilometre.

ZBIRNA MESTA IN ČAS ODHODA

Učitelji bomo otroke, ki bodo v šolo prihajali peš, čakali ob

  • 7.30 v Vrbnjah (pri oglasni deski  pred mostičkom, ki vodi proti športnemu parku)
  • 7.50 pri AP Radovljica zahod (obe postaji)
  • 7.50 v Gradnikovi ulici (na začetku pešpoti, ki je speljana za bloki)
  • 7.55 v Žagarjevi ulici (pred trgovino Mercator)
  • 7.50 v Cankarjevi ulici (pri Domači trgovini)
  • 7.50 v Prešernovi ulici (pred Pekarno Magušar)
  • 7.50 v Prešernovi ulici (za nekdanjo knjižnico – Vrtec (enota Čebelica))
  • 7.50 na Linhartovem trgu (pri spomeniku Josipine Hočevar)
  • 7.45 na Ljubljanski ulici (pred trgovino Mercator)
  • 7.45 v Langusovi ulici (pred penzionom Kovač)

Želimo si, da naše akcije ne bi ovirala niti starost in niti vreme, zato k sodelovanju vabimo vse naše otroke. Kot spremljevalec se nam mogoče pridruži tudi kdo od staršev. Vabljeni! Do šole bomo zmogli priti peš tudi, če bo deževalo.

Za vaše sodelovanje se vam zahvaljujemo.

Helena Stare,
koordinatorica PV OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica