Priprave na tekmovanje »Kaj veš o prometu«

04. 05. 2022

 Priprave na tekmovanje »Kaj veš o prometu«

V sredo, 4. 5.2022, in četrtek, 5. 5. 2022, bodo od 16.00 do 18.30 ure, za učence, ki  želite tekmovati na tekmovanju »Kaj veš o prometu«, vaje na spretnostnem poligonu in v računalniški učilnici. Termin za vajo si lahko izberete sami.

Za vajo potrebujete tehnično brezhibno kolo, kolesarsko čelado in geslo za dostop do Arnesove spletne učilnice.

ŠOLSKO TEKMOVANJE BO V SREDO, 11. 5. 2022, ob 16. uri.

Šolsko tekmovanje »Kaj veš o prometu« za učence s kolesi obsega:

  • preverjanje teoretičnega znanja s pomočjo računalnika z vprašanji o cestno-prometnih predpisih, opremi kolesa in etiki v prometu in
  • spretnostno vožnjo na poligonu.

Testi so podobni tistim, ki ste jih reševali, ko ste opravljali kolesarski izpit, zato čim bolj natančno ponovite prometne vsebine in se preizkusite v vaji, ki je na spletnem portalu SIO Kolesar (Glej Video gradiva in se preizkusi v Simulacija izpita).

Veliko veselja in uspešno premagovanje »prometnih ovir«!

Mentorji: Davida Dermota, Helena Stare, Jože Stare