Natečaj "Matematika združuje"

11. 05. 2022

Natečaj "Matematika združuje"

Letošnji Mednarodni dan matematike 14. marec 2022 je potekal pod skupnim geslom "Matematika združuje". Pri DMFA Slovenije so se mednarodnemu praznovanju pridružili z izvedbo likovnega natečaja, na katerem so iskali najlepšo in najbolj domiselno porisano matematično tablo. Prejeli so 140 izdelkov razredov ali manjših skupin učencev in dijakov iz okoli 70 šol, tudi iz naše šole.

Komisija je izbrala nekaj izstopajočih izdelkov, ki najbolje odražajo duh gesla »Matematika združuje« in so tudi likovno ali matematično zanimivi.

Med nagrajenimi je tudi izdelek iz naše šole, ki so ga izdelali učenci 8.B oddelka.
Učenci iz 8. B oddelka so pokazali veliko domišljije in likovne spretnosti, pa tudi domiselnih asociacij na matematiko, ki očitno ne združuje le števil, geometrije in logike ampak je tesno povezana tudi z mnogimi drugimi stvarmi.

Galerija z nagrajenimi izdelki je na naslovu: https://photos.app.goo.gl/YUjYFu7NKyyAhXpP9