Naši učenci za dobrodelni projekt izdelali 35 254 papirnatih ladjic

11. 05. 2022

Naši učenci za dobrodelni projekt izdelali 35 254 papirnatih ladjic

Včeraj, 9. maja, se je končala zbiralna akcija v okviru dobrodelnega projekta 6 000 000 ladjic za 6 000 000 žrtev. Akcijo je organiziralo mariborsko dobrodelno društvo UP-ornik v spomin žrtvam genocidov ter današnjim žrtvam človeške ignorance najranljivejših v naši družbi, v njej pa je sodelovalo 20 000 organizacij in posameznikov iz Slovenije in tudi tujine. Denar, ki ga bodo zbrali v okviru projekta, bo namenjen socialno ogroženim posameznikom in družinam.

Na naši šoli smo naredili 35 254 ladjic, ki smo jih dostavili na sedež društva v Mariboru, ter tako prispevali nekaj kamenčkov v dobrodelnem mozaiku.

Iz zbranih ladjic bo skupina študentov arhitekture ustvarila umetniško inštalacijo, ki bo na ogled v Mariboru, po končani razstavi pa bodo ladjice poslali v reciklažo. Naslednji mesec bo v okviru omenjenega dobrodelnega projekta organiziran tudi koncert z naslovom Nekoč in danes, ki bo predvidoma 20. 6. ob 17 h v SNG Maribor.

Galerija slik