Evropski dan jezikov na Goethejevem inštitutu v Ljubljani

27. 09. 2022

Evropski dan jezikov na Goethejevem inštitutu v Ljubljani

Nadarjeni učenci 7. – 9. razreda, ki se navdušujejo nad tujimi jeziki, so v petek, 23. 9., sodelovali na jezikovni delavnici Goethejevega inštituta v Ljubljani. Ob evropskem dnevu jezikov so v inštitutu pripravili interaktivno delavnico v nemščini, ki je bila poučna in razumljiva tako za učence, ki obiskujejo pouk nemščine v šoli kot za tiste, ki so se z jezikom srečali prvič. Učiteljica nemščine Anja je učencem na hudomušen in aktiven način predstavila zdravo in nezdravo hrano, izvedeli pa smo tudi, iz česa in na kakšen način so izdelani priljubljeni bomboni, gumijasti medvedki.

Po zaključku delavnice smo se sprehodili še po Plečnikovi Ljubljani in si ogledali nekatere mojstrovine slovenskega arhitekta, ki se je rodil pred 150. leti in zato letos še posebej slavnostno obeležujemo okroglo obletnico njegovega rojstva.

Učenci in mentorici so preživeli nekoliko drugačen poučen šolski dan.