Tek miru

03. 10. 2022

Tek miru

V petek, 30. 9. 2022, je našo šolo obiskala mednarodna ekipa tekačev. Pritekli so s plamenico, ki simbolizira skupno iskanje miru. Plamenica gre iz roke v roko in njeno simbolno sporočilo iz srca v srce. Tek miru je pobuda, ki povezuje ljudi v skupni želji po harmoniji in prijateljstvu, je stremljenje številnih posameznikov, da začnemo sami graditi svetovno harmonijo, najprej v naših srcih, v medsebojnih odnosih …

Učenci 4., 5. in 6. razreda so skupaj z učiteljicami tekače pričakali v šolski telovadnici. Po kratkem programu, ki ga je pripravila gostujoča skupina, je zbrane nagovoril tudi predsednik Športne zveze Radovljica g. Miro Pogačar, ki je podal misel o pomembnosti takih dogodkov in širjenju misli o miru in harmoniji, še posebej v teh časih, ko je po svetu polno nemira, vojn, strahu.

Šolski pevski zbor je zapel pesem, prisluhnili smo recitaciji pesmi Zamisli si, prireditev je zaključil ravnatelj s spodbudnimi besedami vsem prisotnim.

Skupina učencev se je v spremstvu učitelja pridružila tekačem miru na delu proti Bledu.