Srečanje z olimpijci

17. 11. 2022

Srečanje z olimpijci

V torek, 15. novembra 2022, smo se z učenci 3. triletja, ki v šolski knjižnici berejo z mlajšimi, v okviru projekta »Športajmo in berimo« udeležili dogodka v Knjižnici Antona Tomaža Linharta Radovljica.

Srečali smo se z vrhunskimi športniki, plavalko Saro Isaković, udeleženko poletnih olimpijskih iger, biatloncem Klemnom Bauerjem, udeležencem zimskih olimpijskih iger, in plavalcem Darkom Đjurićem, udeležencem paraolimpijskih iger.

Na srečanju so nas pozdravili tudi Aleš Šolar z Olimpijskega komiteja Slovenije, Tjaša Urankar z Agencije za knjigo in Sabina Fras Popovič iz mariborske knjižnice in vodja projekta.

Sproščen in navdihujoč pogovor s športniki o pomenu in povezanosti športa, branja in učenja je vodila Katja Bevk, pogovor pa so s svojimi vprašanji popestrili tudi naši učenci.

Alenka Vurnik

Galerija slik