Kulturni dan za 2. razred: ogled predstave Zverjasec v Lutkovnem gledališču Ljubljana

20. 02. 2023

Kulturni dan za 2. razred: ogled predstave Zverjasec v Lutkovnem gledališču Ljubljana

V sredo, 22. 2. 2023, bomo imeli kulturni dan. V Lutkovnem gledališču Ljubljana si bomo ogledali lutkovno predstavo Zverjasec.

Zverjasec je zgodba polna preobratov, humorja ter odličnih rim angleške pisateljice in pesnice Julie Donaldson. V Lutkovnem gledališču Ljubljana je uprizorjena na podlagi slikanice Zverjasec. Ilustracije v slikanici so delo ilustratorja Axela Schefflerja. Na odru je zaživela v režiji Jaka Ivanca ter v prevodu in adaptaciji pesnika Milana Dekleve. Poleg napete zgodbe o tem, kako se premaga strah, se nam obeta še čisto pravi muzikal s pesmimi.

Zbor učencev bo ob 7.35 pred šolo – pri vhodu v prizidek razredne stopnje. Šolsko malico bomo vzeli s seboj. Učenci naj prinesejo manjši nahrbtnik, v katerega jo bodo lahko shranili. Zjutraj naj doma zajtrkujejo, saj bo malica na voljo šele po predstavi. Opremljeni naj bodo tudi z rumeno rutko. Če bodo napovedane padavine, naj imajo dežnik in primerno obutev. S kulturnim dnem bomo zaključili ob 12.05.

Stroški vstopnice (4 €) in avtobusnega prevoza bodo zaračunani na položnici.

Podaljšano bivanje bo potekalo po rednem urniku.

Razredničarke 2. razreda:
Ljudmila Mandelj Šiško, Eva Zaletelj Krajnik in Katjuša Štefančič

Kulturni dan za 2. razred: ogled predstave Zverjasec v Lutkovnem gledališču Ljubljana slika 1