Obisk Kovačnice Kranj in spoznavanje sodobnih kompetenc

13. 03. 2023

Obisk Kovačnice Kranj in spoznavanje sodobnih kompetenc

Skupina učencev 7. in 8. razredov je v torek, 7. 3. 2023, obiskala podjetniški inkubator Kovačnica v Kranju. Tamkajšnji zaposleni so nam razkazali nove prostore Kovačnice, kjer svoje lastne kreativne ideje v podjetnost in posel spreminjajo številni mladi podjetniki. V skupnih pisarnah si izmenjujejo ideje ter vsak s svojimi specifičnimi znanji pomaga kolegu pri prodoru na trg dela.

Učenci so v nadaljevanju spoznavali kompetence sodobne IKT tehnologije. Preizkusili so se v virtualni in obogateni resničnosti, spoznali, da sta trenutno v uporabi tako v medicini kot na področju arhitekture ter se preizkusili v 3D tiskanju. Med drugim so izvedeli, da po svetu tiskajo že prototipe hiš, velik napredek pa je pričakovan tudi v medicini, saj razvoj že omogoča, da se na primer s pomočjo dela človeškega telesa dotiska manjkajoča kost za posameznika, ki potrebuje operativni poseg. O tem, da danes lahko »naprintamo« tudi rojstnodnevno torto pa smo tudi že slišali.

Jelka Berce, koordinatorica karierne orientacije

Galerija slik