Podelitev nagrad na državnem nivoju za natečaj »Naravne in druge nesreče – pomoč potrebujemo vsi«

19. 05. 2023

Podelitev nagrad na državnem nivoju za natečaj »Naravne in druge nesreče – pomoč potrebujemo vsi«

Uprava RS za zaščito in reševanje, Izobraževalni center za zaščito in reševanje Republike Slovenije, Zabrv 12, Ig

V sredo, 17. 5. 2023, smo se z nagrajenimi učenci udeležili podelitve priznanj. Nagrade za svoje kratke animirane filme so prejeli Tija Justin Papler, Jure Tolar in Julija Zupančič iz 7.B ter Patrik Pogačnik iz 9.B. V izobraževalnem centru so nam pripravili lutkovno igrico Pikec Ježek in gasilko Jež v izvedbi lutkovnega gledališča Fru-Fru.

Po podelitvi nagrad smo imeli kosilo, nato pa so nam pokazali poligon, kjer se usposabljajo predvsem gasilci. Ogledali smo si različne prostore, kjer vadijo »realne« situacije, zunaj imajo na voljo hišo, v kateri ustvarijo pravi požar, stare avtomobile, iz katerih rešujejo ponesrečence v prometni nesreči, visoko poslopje za reševanje z višine, situacijo po potresu z labirintom in ruševinami ter tunel za avtomobilske nesreče v cestnih tunelih. Preživeli smo lep in zanimiv dan.

Mentorica filmske vzgoje Ana Fon

Galerija slik