Noč knjige 2023 - 1. razred

24. 05. 2023

Noč knjige 2023 - 1. razred

Ob svetovnem dnevu knjige, 23. aprila, smo na naši šoli za naše prvošolčke prižgali lučke in lučice: Noč knjige. Prižgali smo iskrice v sebi in drug v drugem, vsak zase in vsi skupaj: prebujali smo pozornost in jasnino in jo naravnavali tako, da je vsemirje, ki nas obdaja, spet bilo tisto, kar je in kar lahko postane: vse-mir-je.

Prostor, v katerem prebiva človečnost, v katerem domujejo lepota, domišljija, sočutnost in svetost. Tema letošnje Noči knjige je MIR. Ustvarjalne delavnice so potekale v torek, 9. maja 2023. Prebrali smo knjigo Gorana Vojnovića z naslovom SINICA in TAŠČICA, nato pa smo po skupinah poustvarjali. Nastala je čudovita razstava naših ptičkov, ki prelepo prepevajo pesmice o miru.

Učiteljica 1. c razreda: Manja Hrovat Šalamon

Vabljeni k ogledu fotografij.

Galerija slik