Informacija o stanju prijav za vpis v srednje šole za šolsko leto 2020/2021

28. 05. 2020

Informacija o stanju prijav za vpis v srednje šole za šolsko leto 2020/2021

Pozdravljeni, devetošolci,

posredujemo vam še nekaj novih informacij v zvezi s postopkom vpisa v srednje šole za šolsko leto 2020/2021.

Na spletnih straneh Ministrstva za izobraževanje,  znanost in šport najdete informacijo o stanju prijav za vpis srednje šole za šolsko leto 2020/2021. Učenci lahko spremljate, kakšno je dnevno stanje prijav in vpisa v različne programe in smeri izobraževanja ter stanje prostih mest.

DATOTEKA ZA PRENOS: Stanje prijav na dan 11. 5. 2020

Objavljena so tudi nova merila za izbiro  kandidatov v primeru omejitve vpisa v programe srednjega poklicnega, srednjega strokovnega izobraževanja ter gimnazij za šolsko leto 2020/2021.

DATOTEKA ZA PRENOS: Nova merila za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v programe srednjega poklicnega izobraževanja, srednjega strokovnega in tehniškega izobraževanja ter gimnazij za šolsko leto 2020/2021

Kandidati za vpis v srednje šole ste morali najkasneje do 11. 5. 2020 oddati svojo prijavnico za vpis. Do 16. 6. 2020 pa imate možnost, da svojo prijavo prenesete na drugo šolo za drug izobraževalni program. To lahko storite po elektronski pošti tako, da izpolnite in podpišete Izjavo za prenos prijave in jo pošljete na elektronski naslov svetovalnega delavca srednje šole, kamor ste oddali prvotno prijavnico. Z izpolnjeno in podpisano izjavo boste zaprosili svetovalnega delavca, da vas v vašem imenu odjavi iz programa, kjer imate prijavnico ter  prijavnico posreduje na drugo šolo, kamor bi jo  želeli prenesti.

DATOTEKA ZA PRENOS: Seznam svetovalnih delavcev srednjih šol

DATOTEKA ZA PRENOS: Izjava za prenos prijave

V primeru kakršnih koli vprašanj sem vam na voljo!

Lepo pozdravljeni!

Za šolsko svetovalno delo:
Ivica Gracelj

Informacija o stanju prijav za vpis v srednje šole za šolsko leto 2020/2021 slika 1