Ekskurzija v Salzburg

17. 10. 2023

Ekskurzija v Salzburg

14. 10. 2023 smo se z učenci izbirnih predmetov nemščine in naravoslovja odpravili na ogled muzeja »Haus der Natur«. Učence smo spremljale mentorice Mojca Čadež, Ana Fon, Nataša Šmid in Milijana Vrhovac. S skupino in potekom dneva smo bile zelo zadovoljne.

Nekaj vtisov učencev:

Bilo mi je zelo všeč. V muzeju so mi bili najbolj všeč planeti in to, da smo lahko delali poskuse. Všeč mi je bilo tudi to, da smo lahko prosto hodili. V ta muzej bi šla ponovno, da bi si lahko vse še enkrat ogledala. Neža

Zabavno je bilo, ker smo lahko sami hodili po muzeju. Najbolj mi je bila všeč soba z zvokom, invalidski vozički in dvigalo. Jernej

Mozartove kroglice so boljše kot v Sloveniji. Matija

Všeč mi je bila razstava ptic, saj se tudi sama zanimam za umetnost in ptice. Bilo mi je všeč, ker sem dobila veliko slik ptic za prihodnje projekte. Ajda

Muzej in še posebej akvarij mi je bil zelo všeč. Bilo je boljše kot druge sobote, saj sem drugače samo doma in je prav dolgčas. Zato je bilo zanimivo biti cel dan z mojimi prijateljicami in nekje drugje kot doma. Mateja

Ekskurzija mi je bila všeč. Boljše mi je bilo kot sem pričakovala. Salzburg se mi zdi zelo lepo mesto. Najbolj sem si zapomnila trgovine Starbucks in Prada. Zapomnila pa sem si tudi avtomobile znamke Porsche, ki sem jih videla na poti, saj sem velika oboževalka Porsche-jev. Muzej je bil kar dober, všeč mi je bilo to, da smo lahko prosto hodili naokrog. Najbolj mi je bil všeč akvarij. Eva

Všeč mi je bil »Science Lab« in del za astronomijo. Mesto pa je bilo tudi nasploh lepo. Gašper

Všeč mi je bilo, da smo po muzeju lahko hodili sami. Najboljša »atrakcija« je bilo hrčkovo kolo. Zelo so mi bili všeč tudi akvariji. Črt

Všeč mi je bil Salzburg, gradovi, mesto, muzej in to, da smo se lahko prosto gibali po muzeju. Tam mi je bil všeč tehnični center in naprave v njem. Niso mi bile všeč cene Mozartovih kroglic, drugače pa je bilo super. Oskar

V muzeju mi je bila všeč tehnična razstava. Na ulicah Salzburga se lahko zelo sprostiš, jaz bi takoj živel v Salzburgu, če le ne bi bile cene tako visoke. Moje mnenje je, da imajo res gromozanske cene izdelkov. Ekskurzija je bila res dobra in bi šel še enkrat, če bo možnost. Martin

Ekskurzija mi je bila všeč, ker smo po muzeju lahko hodili sami in da smo lahko jedli, kadar smo želeli. Všeč mi je bil tudi razgled med vožnjo in v Salzburgu. Tudi muzej mi je bil všeč, saj je imel veliko različnih kategorij, najboljši mi je bil akvarij. Tina

Ekskurzija v Salzburg je bila meni zelo všeč. Salzburg se mi je definitivno zdel kot zelo zanimivo mesto. Muzej je bil zelo lep, najbolj mi je bilo všeč, da si lahko sam hodil s prijatelji in ne z učiteljicami. Moja edina opomba je, da telefoni niso bili dovoljeni med vožnjo, ki je trajala 3,5 ure. Arnes

Ekskurzija v Salzburg slika 1