Vabimo vas v Evropsko vas

08. 05. 2024

Vabimo vas v Evropsko vas

Ideja Evropske vasi ostaja od leta 2006 enaka in sicer spodbujanje različnih kultur, raznolikost in s tem sprejemanje drugačnosti ter krepitev zavedanja lastnih korenin.

Sodelujoči:

OŠ A. T. Linharta Radovljica, OŠ Staneta Žagarja Lipnica, OŠ F. S. Finžgarja Lesce, OŠ dr. J. Plemlja Bled,  OŠ Koroška Bela, OŠ Žirovnica, OŠ F. Prešerna Kranj, OŠ Orehek Kranj, OŠ I. Gunduliča iz Zagreba, Vrtec Radovljica, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Glasbena šola Radovljica, OŠ Mehmedalija Mak Dizdar, Sarajevo; 

Države - predstavitev:

Projekt Evropska vas je namenjen mladim, ki se na ustvarjalen način seznanijo z drugimi kulturami, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, posebnostmi, jezikom, skratka preučujejo način življenja držav evropske unije.

Rdeča nit:

Rdeča nit letošnje Evropske vasi je: KULTURNA IN NARAVNA DEDIŠČINA.

Države bodo predstavljene na stojnicah na Linhartovem trgu v Radovljici v petek, 10.5. od 9.00 do 13.00.

Zaključna prireditev s kulturnim programom bo v petek, 10. maja 2024, ob 10.00 na Linhartovem trgu v Radovljici.

Prisrčno vabljeni.

Anita Hrovat, pomočnica ravnatelja in koordinatorica projekta Evropska vas
Boris Mohorič, ravnatelj


Datoteki za prenos:

Vabimo vas v Evropsko vas slika 1