Dan očarljivih rastlin

30. 05. 2024

Dan očarljivih rastlin

Nadarjeni in radovedni ter učenci izbirnih predmetov s področja naravoslovja so se v petek, 24. 5. 2024, udeležili Dneva očarljivih rastlin, ki ga že vrsto let pripravljajo v Biološkem središču v Ljubljani. Več kot 200 sodelujočih za učence vsako leto pripravi več kot 30 delavnic. V triurnem obisku smo uspeli sodelovati na osmih. Učenci so spoznali ali ponovili proces fotosinteze, se učili o opraševanju, rastlinah, ki uspevajo v vodi, prepoznavali rastline s pomočjo čutila za voh ter pod mikroskopom opazovali tiste dele rastlin, ki jih s prostim očesom ne vidimo.

Tudi letos so bile delavnice zelo pestre, predstavitve pa izredno domiselne in konkretne. Naši učenci so pokazali veliko znanja s področja naravoslovja, najmlajši pa predvsem široko zanimanje za svet rastlin.

Prilagamo še nekaj fotoutrinkov.

Jelka Berce, koordinatorica dela z nadarjenimi

Galerija slik