Tehniški dan za 2. razred: Letališče Lesce

03. 06. 2024

Tehniški dan za 2. razred: Letališče Lesce

V torek, 4. 6. 2024, bomo imeli tehniški dan. Obiskali bomo Alpski letalski center Lesce. Zbrali se bomo ob 8.20 pred šolo. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti, saj se bomo do letališča odpravili peš. S seboj naj imajo v manjšem nahrbtniku zložljiv dežnik, zdrav prigrizek in nesladkano pijačo. Šolsko malico si bomo razdelili pred odhodom, zato naj imajo v nahrbtniku tudi vrečko ali posodico, v katero jo bodo shranili. 

Na letališču bomo opazovali vreme in s pomočjo vetromera in vetrovne vreče določali smer in hitrost vetra. V spremstvu pilota, g. Gašperja Finžgarja, si bomo ogledali letališke stavbe in hangarje, helikopterje, motorna in jadralna letala ter vzlet, prelet in pristanek motornega letala. Srečali se bomo z modelarji, ki nam bodo predstavili modele različnih letal in prikazali vodenje poletov. Ogled letališča bomo zaključili s spustom padal in sladkega presenečenja.

Povratek je predviden do 12.55. Tehniški dan je za učence brezplačen.

V primeru padavin bo potekal pouk po rednem urniku, tehniški dan pa bo prestavljen na drug termin.

 

 

Učiteljice 2. razreda:

Ljudmila Mandelj Šiško, Simona Kokalj in Katjuša Štefančič

Tehniški dan za 2. razred: Letališče Lesce slika 1