Evropski teden mobilnosti 2020

14. 09. 2020

Evropski teden mobilnosti 2020

Evropski teden mobilnosti je tradicionalna evropska pobuda, ki lokalne skupnosti spodbuja k uvedbi in promociji trajnostnih prometnih ukrepov.

Slogan letošnjega Evropskega tedna mobilnosti je »Izberi čistejši način prevoza«, zato se bomo v tem tednu in v nadaljevanju šolskega leta tudi na naši šoli potrudili, da bomo v šolo prihajali aktivno in na načine, s katerimi bomo pripomogli k zmanjševanju motoriziranega prometa in okoljskih obremenitev, ki jih prinaša promet, hkrati pa bomo izboljšali tudi zdravje, varnost in dobro počutje naših otrok.

Akcija »Aktivno v šolo«

Akciji se pridružujemo tudi učitelji. Da bodo prvi samostojni koraki v šolo še bolj varni, bomo v Evropskem tednu mobilnosti, od 16. – 22. septembra 2020, učitelji/ce počakali otroke na spodaj zapisanih lokacijah ter jih pospremili v šolo.

Učitelji bomo otroke, ki bodo v šolo šli peš, čakali ob:

  • 7.30 v Vrbnjah (pri oglasni deski  pred mostičkom, ki vodi proti športnemu parku)
  • 7.50 pri AP Volčev hrib (obe postaji)
  • 7.50 v Gradnikovi ulici (na začetku pešpoti, ki je speljana za bloki)
  • 7.55 v Žagarjevi ulici (pred trgovino Mercator)
  • 7.50 v Cankarjevi ulici (pri Domači trgovini)
  • 7.50 v Prešernovi ulici (pred Pekarno Magušar)
  • 7.50 na Gorenjski cesti (pred nekdanjo knjižnico)
  • 7.50 na Linhartovem trgu (pri spomeniku Josipine Hočevar)
  • 7.45 na Ljubljanski ulici (pred trgovino Mercator)
  • 7.45 v Langusovi ulici (pred penzionom Kovač)

Vozači iz oddaljenejših krajev se v šolo pripeljejo z avtobusom.

Želimo si, da naše akcije ne bi ovirala niti starost in niti vreme,  zato k sodelovanju vabimo vse naše otroke. Kot spremljevalec se nam mogoče pridruži tudi kdo od staršev. Vabljeni! Do šole bomo zmogli priti peš tudi, če bo deževalo.

Več si preberite v priponki.

Helena Stare, koordinatorica PV OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica