Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?

04. 02. 2021 | Obvestila, informacije

Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?

Vse je odvisno od KJE in KOLIKO ČASA. Prisluhnite 15-minutni oddaji iz radijskega arhiva RTVSLO, kjer je dal Miha Kramli odlične praktične napotke staršem za to, kje naj bodo v stanovanju telefoni, računalniki in TV ter kako jih z lastnim vzorom starši lahko naučimo časovne omejitve, ko s(m)o priklopljeni.

Razlog, da med karanteno zaznamo več nekemičnih zasvojenosti kot običajno, je v tem, da so starši bodisi zaradi šolajočih se mlajših otrok bodisi zaradi dela od doma več doma in laže opazijo odvisniško vedenje svojih otrok. Miha Kramli je vodja centra za zdravljenje odvisnosti v Zdravstvenem domu Nova Gorica.
Prisluhnite: https://www.rtvslo.si/radio/podkasti/aktualnatema/323
Sklop predavanj za starše: Deluješ kot izbereš
22. 09. 2021 | Obvestila, informacije

Sklop predavanj za starše: Deluješ kot izbereš

Se še spomnite pomladanske trilogije z dr. Aleksandrom Zadelom in Melito Joželj Nose? Razmišljala sta o družbi in krizi, zaupanju, povezanosti. Zdaj sta pripravila nov sklop predavanj pod skupnim naslovom Deluješ kot izbereš. Jesenski sklop se imenuje Živeti (na) polno.

Gledališki krožek
13. 09. 2021 | Obvestila, informacije

Gledališki krožek

Učenke in učenci od 6. do 9. razreda ste vabljeni v gledališki krožek. Vaje bodo ob torkih, od 16.30 do 18.00. Uvodno srečanje starih in novih članov krožka bo v torek, 14. septembra, ob 16.30 pred šolo in bo trajalo predvidoma eno šolsko uro. Vabi mentorica Suzana Adžić

Spremenjen vozni red avtobusa in kombija
31. 08. 2021 | Pomembno za starše

Spremenjen vozni red avtobusa in kombija

Z začetkom novega šolskega leta bo na matični šoli veljal nekoliko spremenjen urnik zvonjenja. Temu sta prilagojena tudi vozna reda avtobusov in kombijev.

Publikacija 2021/22
27. 08. 2021 | Obvestila, informacije

Publikacija 2021/22

Na podstrani Obrazci in pomembni dokumenti je objavljena publikacija za šolsko leto 2021/22.

Seznam učnih gradiv za šolsko leto 2021/22
15. 06. 2021 | Obvestila, informacije

Seznam učnih gradiv za šolsko leto 2021/22

Na spletni strani smo objavili sezname učnih gradiv za prihodnje šolsko leto.

Pozabljene stvari
07. 06. 2021 | Obvestila, informacije

Pozabljene stvari

V šoli se je spet nabralo veliko pozabljenih oblačil in drugih predmetov. Prosimo, da ob prihodu po vašega otroka pregledate pozabljene stvari, ki se nahajajo v kartonastih škatlah. Škatli bosta na razpolago na hodniku pri obeh vhodih na razredno stopnjo od torka, 8.6. dalje.