Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?

04. 02. 2021 | Obvestila, informacije

Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?

Vse je odvisno od KJE in KOLIKO ČASA. Prisluhnite 15-minutni oddaji iz radijskega arhiva RTVSLO, kjer je dal Miha Kramli odlične praktične napotke staršem za to, kje naj bodo v stanovanju telefoni, računalniki in TV ter kako jih z lastnim vzorom starši lahko naučimo časovne omejitve, ko s(m)o priklopljeni.

Razlog, da med karanteno zaznamo več nekemičnih zasvojenosti kot običajno, je v tem, da so starši bodisi zaradi šolajočih se mlajših otrok bodisi zaradi dela od doma več doma in laže opazijo odvisniško vedenje svojih otrok. Miha Kramli je vodja centra za zdravljenje odvisnosti v Zdravstvenem domu Nova Gorica.
Prisluhnite: https://www.rtvslo.si/radio/podkasti/aktualnatema/323
Plesni tečaj 19. 1. odpade
18. 01. 2022 | Obvestila, informacije

Plesni tečaj 19. 1. odpade

Učence 9. razredov obveščamo, da zaradi karanten jutri, v sredo, 19. 1. 2022, plesni tečaj odpade. Predvidoma se nadaljuje prihodnjo sredo, 26. 1.

11. 01. 2022 | Obvestila, informacije

Plesni tečaj – valeta

Prijavljene učence 9. razredov obveščamo, da se bo plesni tečaj za valeto začel v sredo, 12. 1. 2022, ob 7.30 v telovadnici razredne stopnje.

Četrt ure literature: v petek, 10. decembra
06. 01. 2022 | Obvestila, informacije

Četrt ure literature: v petek, 10. decembra

Obveščamo vse učence, da bomo v četrtek, 13. januarja, 4. šolsko uro, spet izvedli »Četrt ure literature«. Zato prinesite s seboj vsak svojo knjigo.

Šola v naravi: Učenci 4. A in 4. B razreda so prispeli v CŠOD Jurček
20. 12. 2021 | Pomembno za starše

Šola v naravi: Učenci 4. A in 4. B razreda so prispeli v CŠOD Jurček

Spoštovani starši. Učenci 4. a in 4. b razreda so srečno prispeli v CŠOD Jurček v Kočevje. Vsi skupaj vas lepo pozdravljajo.

Šola v naravi: srečno prispeli v CŠOD Jurček
13. 12. 2021 | Pomembno za starše

Šola v naravi: srečno prispeli v CŠOD Jurček

Spoštovani starši. Učenci 4. c in 4. PŠ Mošnje so srečno prispeli v CŠOD Jurček v Kočevje. Vsi skupaj vas lepo pozdravljajo.

Sklop predavanj za starše: Deluješ, kot izbereš
22. 09. 2021 | Obvestila, informacije

Sklop predavanj za starše: Deluješ, kot izbereš

Se še spomnite pomladanske trilogije z dr. Aleksandrom Zadelom in Melito Joželj Nose? Razmišljala sta o družbi in krizi, zaupanju, povezanosti. Zdaj sta pripravila nov sklop predavanj pod skupnim naslovom Deluješ, kot izbereš. Jesenski sklop se imenuje Živeti (na) polno.