Aktualna obvestila

Šola v naravi: Učenci 4. A in 4. B razreda so prispeli v CŠOD Jurček
20. 12. 2021 | Pomembno za starše

Šola v naravi: Učenci 4. A in 4. B razreda so prispeli v CŠOD Jurček

Spoštovani starši. Učenci 4. a in 4. b razreda so srečno prispeli v CŠOD Jurček v Kočevje. Vsi skupaj vas lepo pozdravljajo.

Šola v naravi: srečno prispeli v CŠOD Jurček
13. 12. 2021 | Pomembno za starše

Šola v naravi: srečno prispeli v CŠOD Jurček

Spoštovani starši. Učenci 4. c in 4. PŠ Mošnje so srečno prispeli v CŠOD Jurček v Kočevje. Vsi skupaj vas lepo pozdravljajo.

Sklop predavanj za starše: Deluješ, kot izbereš
22. 09. 2021 | Obvestila, informacije

Sklop predavanj za starše: Deluješ, kot izbereš

Se še spomnite pomladanske trilogije z dr. Aleksandrom Zadelom in Melito Joželj Nose? Razmišljala sta o družbi in krizi, zaupanju, povezanosti. Zdaj sta pripravila nov sklop predavanj pod skupnim naslovom Deluješ, kot izbereš. Jesenski sklop se imenuje Živeti (na) polno.

Spremenjen vozni red avtobusa in kombija
31. 08. 2021 | Pomembno za starše

Spremenjen vozni red avtobusa in kombija

Z začetkom novega šolskega leta bo na matični šoli veljal nekoliko spremenjen urnik zvonjenja. Temu sta prilagojena tudi vozna reda avtobusov in kombijev.

Seznam učnih gradiv za šolsko leto 2021/22
15. 06. 2021 | Obvestila, informacije

Seznam učnih gradiv za šolsko leto 2021/22

Na spletni strani smo objavili sezname učnih gradiv za prihodnje šolsko leto.

Pozabljene stvari
07. 06. 2021 | Obvestila, informacije

Pozabljene stvari

V šoli se je spet nabralo veliko pozabljenih oblačil in drugih predmetov. Prosimo, da ob prihodu po vašega otroka pregledate pozabljene stvari, ki se nahajajo v kartonastih škatlah. Škatli bosta na razpolago na hodniku pri obeh vhodih na razredno stopnjo od torka, 8.6. dalje.

Priporočilo: dokumentarni film Ujete v medmrežju
27. 05. 2021 | Pomembno za starše

Priporočilo: dokumentarni film Ujete v medmrežju

Spoštovani, če imate možnost ogleda TV programov za nazaj, vam priporočamo ogled izjemnega dokumentarnega prispevka o spletnih zlorabah dekleti. Oddaja "Ujete v medmrežju" je bila na sporedu v torek, 25. 5. 2021 ob 20. uri na TV SLO 2.

Neobvezni in obvezni izbirni predmeti 2021/22
29. 03. 2021 | Pomembno za starše

Neobvezni in obvezni izbirni predmeti 2021/22

Na spletni strani šole, v rubriki Pomembni dokumenti, so objavljene zgibanke o neobveznih izbirnih predmetih (4.⁠—6. razred) za matično šolo in podružnici ter knjižica s predstavitvijo obveznih izbirnih vsebin (7.⁠—9. razred) za prihodnje šolsko leto.

Seznam srednjih šol z dodatnimi informacijami glede izvedbe informativnih dni
10. 02. 2021 | Obvestila, informacije

Seznam srednjih šol z dodatnimi informacijami glede izvedbe informativnih dni

Na spletnih straneh Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport je objavljen seznam vseh srednjih šol s povezavami do spletnih strani in z dodatnimi informacijami glede izvedbe informativnih dni.

Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?
04. 02. 2021 | Obvestila, informacije

Nasveti: računalnik, telefon, TV - kje in koliko časa?

Vse je odvisno od KJE in KOLIKO ČASA. Prisluhnite 15-minutni oddaji iz radijskega arhiva RTVSLO, kjer je dal Miha Kramli odlične praktične napotke staršem za to, kje naj bodo v stanovanju telefoni, računalniki in TV ter kako jih z lastnim vzorom starši lahko naučimo časovne omejitve, ko s(m)o priklopljeni.

Četrtfinale državnega prvenstva v košarki za mlajše dečke
18. 04. 2024

Četrtfinale državnega prvenstva v košarki za mlajše dečke

12. 4. 2024 se je košarkarska ekipa mlajših dečkov udeležila četrtfinala državnega prvenstva v Postojni. Z odlično igro so premagali vso konkurenco in se tako uvrstili med najboljših 9 ekip v Sloveniji.

Medobčinsko šolsko prvenstvo v troboju
18. 04. 2024

Medobčinsko šolsko prvenstvo v troboju

V OŠ Staneta Žagarja Lipnica je bilo 11.4.2024 medobčinsko šolsko prvenstvo v troboju. Ekipa naše šole je pometla s konkurenco in osvojila prvo mesto. V posamični konkurenci je bila Zala Arnol prva, Monika Skumavec in Patrik Tolar pa druga.

Hana Tia in Julija na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru
11. 04. 2024

Hana Tia in Julija na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru

V veliki dvorani Državnega zbora je v ponedeljek, 8. aprila, potekalo 34. zasedanje nacionalnega Otroškega parlamenta v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije. 115 mladih parlamentarcev iz cele Slovenije, med njimi tudi naši devetošolki Hana Tia Srna ter Julija Koren, je razpravljalo o osrednji temi Duševno zdravje otrok in mladih oziroma o štirih podtemah: Kaj je duševno zdravje?, Vpliv okolja na moje duševno zdravje, Moji viri pomoči in Spremembe za krepitev mojega razvoja.

Stanje prijav za vpis v 1. letnik srednješolskega izobraževanja
10. 04. 2024

Stanje prijav za vpis v 1. letnik srednješolskega izobraževanja

Na povezavi v nadaljevanju tega obvestila lahko spremljate stanje prijav za vpis v 1. letnik srednješolskega izobraževanja v šolskem letu 2024/25. Prenos prijav med šolami je mogoč do 23. 4. 2024 do 15.00.

Kulturni dan za 9. razred: Literarne poti Ljubljane
06. 04. 2024

Kulturni dan za 9. razred: Literarne poti Ljubljane

V torek, 9. 4., bodo učenci 9. razredov imeli kulturni dan v Ljubljani. Malica bo v šoli v jedilnici. Zbor pred šolo: 8.20. Prihod v Radovljico: okrog 13.00.