Šolski sklad

V časih, ko si marsikatera družina ne more privoščiti niti najosnovnejšega za preživetje, vsak dodaten strošek za izobraževanje otrok za mnoge postane prehudo breme. Šolska ekskurzija, šola v naravi, tabori… so dejavnosti, ki si jih nekateri otroci ne morejo več privoščiti. Tudi če so s področja, za katerega so še posebej nadarjeni in tudi če bi se na ta način lahko naučili mnogo več kot sicer – ali vsaj toliko, kot njihovi sošolci. Za vse več otrok so zato že prvi koraki v svet znanja bistveno bolj negotovi kot za njihove vrstnike.

Zakaj zbiramo denar?

Z osnovnim namenom, da omogočimo široko prejemanje znanja in izkušenj prav vsem učencem, smo pred dvema letoma tudi na naši šoli ustanovili šolski sklad. V njem se zbirajo sredstva iz prostovoljnih prispevkov staršev, drugih občanov, donacij, zapuščin in sredstev iz drugih projektov.

Komu so namenjena sredstva?

Primarni namen sklada je pomoč učencem, ki prihajajo iz socialno šibkih družin. S sredstvi, zbranimi prek sklada, jim lahko omogočimo udeležbo na ekskurzijah, šolah v naravi, taborih ter nekaterih drugih šolskih aktivnosti zunaj rednega programa. Nadarjenim otrokom iz takšnih družin z zbranim denarjem z veseljem pomagamo pri plačilu stroškov udejstvovanja na področju športa, kulture in še kje.

Hkrati pa želimo zadovoljiti potrebe po zvišanju standarda pouka, za kar iz rednih virov ni zadosti sredstev. S sredstvi, zbranimi prek sklada, financiramo nakup nadstandardne opreme v razredih; v lanskem letu smo tako pridobili interaktivno tablo in širokokotni projektor.

Kako zbiramo denar?

Vsako leto zbiramo sredstva z izvedbo novoletnih delavnic, zbiramo odpadni papir, prosimo za donacije. Tudi letos bomo s takšnimi akcijami nadaljevali in zbrani denar koristno uporabili. Del zbranega denarja pa bomo namenili izgradnji igral za razredno stopnjo.

Prosimo, pomagajte po svojih močeh!

Prav vsak dodaten evro je dobrodošel, zato se s prošnjo, da pomagate po svojih močeh, obračamo tudi na vas. Že najmanjša donacija lahko enemu ali več učencem omogoči, da doživi nepozabne dogodivščine med svojimi sošolci, pa naj gre za ekskurzijo, jezikovni tabor ali šolo v naravi. Če učenci pridobijo še dodatno nadstandardno opremo za pomoč pri učenju, pa bo njihovo zadovoljstvo toliko večje.

Svoj prispevek lahko nakažete na :
TRR: SI56 0130 2603 0677 239

Za dodatne informacije se lahko obrnete na elektronski naslov: darja.pagon@gmail.com
Poleg tega si lahko več o akcijah glede šolskega sklada preberete na spletni strani: http://www.os-atl.si/solski-sklad

Že v naprej hvala za Vašo nesebično pomoč!

»Nekje v nekem kotičku svojih src smo še vedno vsi učenci.« (Tagore)

Dobrodelna prireditev Radovljica otrokom 2019 - fotogalerija

Predsednica šolskega sklada:
Darja Pagon
v imenu skrbnikov šolskega sklada

Ravnateljica:
Zlata Rejc